Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55
Borská 55, 301 00 Plzeň, tel.: +420 373 730 030, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo eu integrovany regionalni oplogo mmr cr
ikony hmpg 03 uchazeci

 

uchazeči

 


Obory vzdělání poskytující střední vzdělání s výučním listem

V tříletých oborech vzdělání se žáci připravují pro výkon náročnějších dělnických profesí. Všechny tyto obory jsou určeny především pro úspěšné absolventy 9. třídy základní školy. Po celou dobu vzdělávání se pravidelně střídají týden teoretického vyučování a týden odborného výcviku. Vzdělávání je ukončeno vykonáním závěrečné zkoušky a získáním výučního listu. Úspěšní absolventi tříletých oborů mohou ve vzdělávání pokračovat v nástavbovém studiu. Žáci oboru Instalatér absolvují kurzy svařování plamenem, svařování mědi a svařování plastů a žáci oboru Strojní mechanik (Zámečník) kurzy svařování plamenem a svařování v ochranné atmosféře.

klempir out
Klempíř
(Plzeň)
truhlar outTruhlář
(Plzeň)
instalater outInstalatér
(Plzeň)
tesar outTesař
(Plzeň)
zednik outZedník
(Plzeň)
pokryvac outPokrývač
(Plzeň)
malir outMalíř a lakýrník
(Plzeň)
zamecnik outstrojní mechanik
(horní bříza)
elektrikar outElektrikář
(horní bříza)
keramik outVÝROBCE A DEKORATÉR KERAMIKY
(horní bříza)
obkladac outZEDNÍK - OBKLADAČ
(horní bříza)
kamnar outKamnář
(horní bříza)
 

Obory vzdělání poskytující střední vzdělání s maturitní zkouškou

Čtyřleté obory poskytují vzdělání profesního charakteru a žáci se v nich připravují pro náročná dělnická povolání, nižší řídicí funkce, střední odborné činnosti a samostatné činnosti uměleckého zaměření. Obory jsou určeny pro úspěšné absolventy 9. třídy základní školy. Významnou součástí vzdělávání je odborný výcvik. Absolventi získají maturitní vysvědčení a mohou pokračovat ve vysokoškolském nebo vyšším odborném vzdělávání.

kamnarstvi outKamnářství
(horní bříza)
umelecky keramik outkeramika
(horní bříza)
 

Obory vzdělání poskytující střední vzdělání s maturitní zkouškou (nástavbové studium)

Nástavbové studium je určeno úspěšným absolventům tříletých oborů kategorie H. Ti se v něm připravují pro výkon řídicích a technicko-administrativních činností ve výrobě. Nástavbové studium probíhá denní formou, trvá dva roky a je ukončeno vykonáním maturitní zkoušky a získáním maturitního vysvědčení. Úspěšní absolventi nástavbového studia mohou pokračovat ve studiu na vyšších odborných školách či na školách vysokých.

nabytkarska drevarska outNábytkářská
a dřevařská výroba
(Plzeň)
stavebni provoz outStavební provoz
(Plzeň)
 

Obory vzdělání poskytující střední vzdělání s výučním listem pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami

V tříletých oborech vzdělání pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami se žáci připravují pro výkon dělnických profesí. Oba obory jsou určeny přednostně pro úspěšné absolventy 9. třídy základní školy praktické. V 1. a ve 2. ročníku se pravidelně střídají týden teoretického vyučování a týden odborného výcviku, ve 3. ročníku je poměr teoretického a praktického vyučování 1:4. Studium je ukončeno vykonáním závěrečné zkoušky a získáním výučního listu. Úspěšní absolventi tříletých oborů vzdělání pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami mohou pokračovat ve vzdělávání v tříletých oborech kategorie H.

tesarske prace outTesařské práce
(Plzeň)
zednicke prace outZednické práce
(Plzeň)
 
NAHORU