Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55
Borská 55, 301 00 Plzeň, tel.: +420 373 730 030, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo eu integrovany regionalni oplogo mmr cr

Vzdělávání dospělých, kurzy


Akreditované rekvalifikační kurzy

Roční rekvalifikační kurz je pořádaný ve spolupráci s Cechem kamnářů ČR. Náplní kurzu (380 vyučovacích hodin) je teoretická i praktická část zaměřená na navrhování, dimenzování a stavbu topidel, zejména kachlových kamen. Kurz podporují přední výrobci materiálů a kamnářské firmy. Kurz probíhá vždy od pátku do neděle, zpravidla 1x měsíčně, zařazena jsou dvě týdenní soustředění (jarní a letní prázdniny). Výstupním certifikátem je osvědčení o zkoušce před autorizovanou osobou s možností následně vykonat závěrečnou zkoušku a získat výuční list ve tříletém oboru Kamnář. Získání určité kombinace profesních kvalifikací opravňuje k připuštění k závěrečné zkoušce vedoucí k výučnímu listu nebo k maturitní zkoušce, vždy v určitém oboru vzdělání. Zkoušku lze složit na školách, kde se tento obor vyučuje. K závěrečné zkoušce z oboru vzdělání Kamnář (36-67-H/02) lze být připuštěn po předložení osvědčení o získání této profesní kvalifikace - Kamnář montér topidel (36-045-H).

Kurzovné je 30,000,- Kč vč. DPH, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku a studijní literatura, vytvořená přímo pro tento kurz. Úhrada kurzovného je možná ve čtyřech splátkách, o příspěvek nebo úhradu celého kurzovného lze požádat úřad práce příslušný dle místa bydliště uchazeče. Ve škole lze zájemcům zajistit kvalitní ubytování za cenu 160,- Kč/ os/den - není zahrnuto do ceny kurzu. Kapacita kurzu je 15 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 10 frekventantů.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 35 kB)

Rekvalifikační kurz (200 hodin, cca půl roku) je pořádán s cílem připravit frekventanta na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní jsou teoretické a praktické dovednosti potřebné pro návrh a kompletní výrobu nábytku ze dřeva. Výuka probíhá v pracovní dny v odpoledních hodinách a v sobotu.

Kurzovné (orientační) je 33 000,- Kč vč. DPH, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku. Kapacita kurzu je 12 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 5 frekventantů.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 25 kB)

Rekvalifikační kurz (250 hodin, cca půl roku) je pořádán s cílem připravit frekventanta na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní jsou teoretické a praktické dovednosti potřebné pro návrh a kompletní výrobu stavebních dřevěných prvků (vestavný nábytek, okna, dveře, schodiště, části bednění a jiné). Výuka probíhá v pracovní dny v odpoledních hodinách a v sobotu.

Kurzovné (orientační) je 37 000,- Kč vč. DPH, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku. Kapacita kurzu je 12 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 5 frekventantů.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 25 kB)

Rekvalifikační kurz (300 hodin, cca 8 měsíců) je pořádán s cílem připravit frekventanta na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní jsou teoretické a praktické dovednosti potřebné pro návrh a kompletní výrobu tesařských konstrukcí (tesařské spoje, krovy, bednění, části dřevostaveb a jiné). Výuka probíhá v pracovní dny v odpoledních hodinách a v sobotu.

Kurzovné (orientační) je 43 000,- Kč vč. DPH, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku. Kapacita kurzu je 8 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 5 frekventantů.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 25 kB)

 

Zájmové kurzy pro veřejnost

Keramické kurzy jsou pořádány na naší škole již několik let a jsou primárně určeny všem zájemcům o keramické techniky bez ohledu na jejich praxi či znalosti v keramickém oboru. Vzhledem k tomu, že se na naší škole vyučují jak maturitní, tak učební keramické obory, máme k dispozici plně vybavené keramické dílny a zkušené lektory z řad našich učitelů odborného výcviku a odborných předmětů.

Během kurzu si účastníci mohou vyzkoušet modelování, formování, odlévání a točení z keramické hmoty, glazování hotových výrobků nebo i výrobu sádrových forem pro odlévání keramiky. Je možné realizovat vlastní návrhy keramických výrobků, nebo vytvářet díla, s jejichž návrhem a zhotovením a pomohou lektoři. Cena zhotovených výrobků je již započítána v celkové úhradě kurzu, proto jsou po výpalu majetkem uchazečů. U keramických výroků jsou z provozních důvodů (velikost a kapacita pecí) pouze omezeny jejich rozměry.

Uchazečům kurzu jsou k dispozici šatny se sprchou a uzamykatelnými skříňkami.
Účastníci obdrží osvědčení o absolvování kurzu.

Data konání keramických kurzů pro školní rok 2019/2020
22.- 23. listopadu 2019
24.-25. ledna 2020
20. 21. března 2020
Kurzy jsou určeny pouze pro dospělé a mladistvé od 15 let věku.
Dle tradice se jedná o pátek od 14:00 do 19:00 a sobotu od 8.00 do 15:00.
Cena 1500,- Kč, přihláška níže. Na kurzech vytvořené keramické předměty nejsou určeny k prodeji.
Přihlášky na mailové adresy: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 40 kB)

Stáhnout propozice >>>
(formát DOC, 30 kB)

15. listopadu proběhne keramický kurz pro rodiče s dětmi do deseti let (max. dvě děti s doprovodem) a větší děti. Kurz bude probíhat od 14:00 do 19:00 v keramické dílně. Rodič doprovázející malé dítě (děti) bude platit 500,- Kč, větší děti bez doprovodu neplatí.  
V ceně jsou lektoři, materiál a výpal. 

V případě zájmu pište, prosím, na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte na číslo 736 764 405.

NAHORU