Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55
Borská 55, 301 00 Plzeň, tel.: +420 373 730 030, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo eu integrovany regionalni oplogo mmr cr

Vzdělávání dospělých, kurzy


Akreditované rekvalifikační kurzy

Rekvalifikační kurz (250 hodin, doba trvání půl roku) je pořádán s cílem připravit účastníka na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní kurzu jsou teoretické i praktické dovednosti potřebné pro návrh a kompletní výrobu nábytku ze dřeva. Účastník si v rámci kurzu může navrhnout a následně i zhotovit svůj výrobek, který zůstane v jeho vlastnictví. Výuka probíhá v pracovních dnech v odpoledních hodinách (úterý a čtvrtek 15:00 až 20:00) a jednou za dva týdny v sobotu (8:00 až 17:00). Kurz probíhá od září do ledna následujícího roku.

Kurz je zakončen zkouškou z profesní kvalifikace Truhlář nábytkář / Truhlářka nábytkářka (33-001-H) dle Národní soustavy kvalifikací (viz https://www.narodnikvalifikace.cz/). Po úspěšném absolvování zkoušky obdrží účastník osvědčení o získání profesní kvalifikace (zkoušku z profesní kvalifikace lze vykonat i bez absolvování kurzu). Pokud absolvent úspěšně vykoná rovněž zkoušku z profesní kvalifikace Stavební truhlář / Stavební truhlářka (33-002-H), splní požadavky úplné profesní kvalifikace. Úplná profesní kvalifikace absolventa opravňuje k získání živnostenského listu a k možnosti konat závěrečnou zkoušku, a získat tak výuční list v oboru vzdělání 33-56-H/01 Truhlář.

Kurzovné pro školní rok 2023/2024 činí 40 000 Kč, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku a poplatek za zkoušku před autorizovanou osobou. Kapacita kurzu je 12 účastníků, minimální počet pro otevření kurzu je 5 účastníků. Přihlášky do kurzu se přijímají v období únor až srpen.

Kontakt: Ing. Karel Kovářík, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 35 kB)

Rekvalifikační kurz (300 hodin, doba trvání půl roku) je pořádán s cílem připravit účastníka na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní kurzu jsou teoretické i praktické dovednosti potřebné pro návrh a kompletní výrobu stavebních prvků ze dřeva. Výuka probíhá v pracovních dnech v odpoledních hodinách (úterý a čtvrtek 15:00 až 20:00) a jednou za dva týdny v sobotu (8:00 až 17:00). Kurz se otevírá pouze při dostatečném počtu zájemců. V případě otevření probíhá výuka v období únor až červenec.

Kurz je zakončen zkouškou z profesní kvalifikace Stavební truhlář / Stavební truhlářka (33-002-H) dle Národní soustavy kvalifikací (viz https://www.narodnikvalifikace.cz/). Po úspěšném absolvování zkoušky obdrží účastník osvědčení o získání profesní kvalifikace (zkoušku z profesní kvalifikace lze vykonat i bez absolvování kurzu). Pokud absolvent úspěšně vykoná rovněž zkoušku z profesní kvalifikace Truhlář nábytkář / Truhlářka nábytkářka (33-001-H), splní požadavky úplné profesní kvalifikace. Úplná profesní kvalifikace absolventa opravňuje k získání živnostenského listu a k možnosti konat závěrečnou zkoušku, a získat tak výuční list v oboru vzdělání 33-56-H/01 Truhlář.

Kurzovné pro školní rok 2023/2024 činí 43 000 Kč, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku a poplatek za zkoušku před autorizovanou osobou. Kapacita kurzu je 12 účastníků, minimální počet pro otevření kurzu je 5 účastníků.

Kontakt: Ing. Karel Kovářík, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 35 kB)

Rekvalifikační kurz (350 hodin, doba trvání 7 měsíců) je pořádán s cílem připravit účastníka na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní kurzu jsou teoretické i praktické dovednosti potřebné pro návrh, kompletní výrobu a montáž tesařských konstrukcí ze dřeva. Výuka probíhá v pracovních dnech v odpoledních hodinách (úterý a čtvrtek 15:00 až 20:00) a jednou za dva týdny v sobotu (8:00 až 17:00).

Kurz je zakončen zkouškou z profesní kvalifikace Tesař / Tesařka (36-051-H) dle Národní soustavy kvalifikací (viz https://www.narodnikvalifikace.cz/). Po úspěšném absolvování zkoušky obdrží účastník osvědčení o získání profesní kvalifikace, a tím získá úplnou profesní kvalifikaci (zkoušku z profesní kvalifikace lze vykonat i bez absolvování kurzu). Úplná profesní kvalifikace absolventa opravňuje k získání živnostenského listu a k možnosti konat závěrečnou zkoušku, a získat tak výuční list v oboru vzdělání 36-64-H/01 Tesař.

Kurzovné pro školní rok 2023/2024 činí 44 000 Kč, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku a poplatek za zkoušku před autorizovanou osobou. Kapacita kurzu je 8 účastníků, minimální počet pro otevření kurzu je 5 účastníků.

Kontakt: Ing. Karel Kovářík, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 35 kB)

Roční rekvalifikační kurz (410 vyučovacích hodin) je pořádán s cílem připravit účastníka na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní kurzu jsou teoretické i praktické dovednosti potřebné pro navrhování, dimenzování a stavbu topidel, zejména kachlových kamen. Kurz začíná v říjnu, zkouška před autorizovanou osobou se koná v srpnu následujícího roku. Kurz probíhá zpravidla 1x měsíčně vždy od pátku do neděle, zařazena jsou dvě týdenní soustředění (únor, červenec).

Kurz je zakončen zkouškou z profesní kvalifikace Kamnář montér / Kamnářka montérka topidel (36-045-H) dle Národní soustavy kvalifikací (viz https://www.narodnikvalifikace.cz/). Po úspěšném absolvování zkoušky obdrží účastník osvědčení o získání profesní kvalifikace, a tím získá úplnou profesní kvalifikaci. Úplná profesní kvalifikace absolventa opravňuje k získání živnostenského listu a k možnosti konat závěrečnou zkoušku, a získat tak výuční list v oboru vzdělání Kamnář (36-67-H/02).

Kurzovné pro školní rok 2024/2025 činí 40 000 Kč, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku a studijní literatura. Úhrada kurzovného je možná ve čtyřech splátkách, o příspěvek nebo úhradu celého kurzovného lze požádat úřad práce příslušný dle místa bydliště uchazeče. Ve škole lze zájemcům zajistit ubytování, které není zahrnuto do ceny kurzu. Přihlášky se zasílají od začátku kalendářního roku, v němž kurz začíná, do naplnění kapacity kurzu, která činí 15 účastníků; minimální počet pro otevření kurzu je 10 účastníků.

Kontakt: MgA. Alena Lišková, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 35 kB)

 

Zájmové kurzy pro veřejnost

Kurzy jsou pořádány pro dospělé účastníky bez znalosti keramických technik. Během kurzu se účastníci seznámí s technikami výroby keramiky - modelováním z volné ruky, technikou lití do sádrových forem a točením na hrnčířském kruhu. Možné je rovněž vyzkoušet si práci se sádrou, např. výrobu sádrových forem a modelů.

Kurzy se konají čtyřikrát během školního roku - v říjnu, v listopadu, v lednu (19.–20. 1.) a v březnu (15.–16. 3.), vždy v pátek od 14:00 do 19:00 hodin a v sobotu od 8:00 do 15:00 hodin.

Cena jednotlivého kurzu ve školním roce 2023/2024 je 2 000 Kč. Kapacita kurzu v každém termínu činí maximálně 15 účastníků. Na každý kurz je nutno podat samostatnou přihlášku, a to nejdříve po ukončení předešlého kurzu.

Na dobu kurzu je možné objednat si ubytování v domově mládeže. Cena ubytování není zahrnuta v ceně kurzu.

Přihláška i objednávka ubytování se zasílají elektronicky, případně poštou.

Kontakt: Bc. Blanka Kondelíková, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 30 kB)

NAHORU