Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55
Borská 55, 301 00 Plzeň, tel.: +420 373 730 030, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo eu integrovany regionalni oplogo mmr cr

Vzdělávání dospělých, kurzy


Akreditované rekvalifikační kurzy

Rekvalifikační kurz Kamnář montér topidel (36-045-H) je pořádaný ve spolupráci s Cechem kamnářů ČR a za podpory předních výrobců kamnářských materiálů.

Kurz o rozsahu 380 vyučovacích hodin trvá vždy jeden školní rok. Kurz je zaměřen na navrhování, dimenzování a stavbu topidel, zejména kachlových kamen, a obsahuje teoretickou i praktickou část. Kurz probíhá zpravidla jedenkrát měsíčně od pátku do neděle, v době jarních a letních prázdnin se konají dvě týdenní soustředění.

Certifikátem je osvědčení o zkoušce před autorizovanou osobou. Úspěšní absolventi kurzu mají možnost následně vykonat závěrečnou zkoušku, a získat tak výuční list v tříletém oboru vzdělání 36-67-H/02 Kamnář.

Kurzovné činí 30 000,- Kč vč. DPH, přičemž v ceně jsou zahrnuty jak učební texty, tak materiál potřebný pro praktickou výuku. O příspěvek nebo o úhradu celého kurzovného lze požádat úřad práce příslušný podle místa bydliště uchazeče.

Účastníkům kurzu je možno zajistit ubytování v domově mládeže školy; to není zahrnuto do ceny kurzu. Kapacita kurzu je 15 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 10 zájemců.

 

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 35 kB)

Rekvalifikační kurz (200 hodin, cca půl roku) je pořádán s cílem připravit frekventanta na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní jsou teoretické a praktické dovednosti potřebné pro návrh a kompletní výrobu nábytku ze dřeva. Výuka probíhá v pracovní dny v odpoledních hodinách a v sobotu.

Kurzovné (orientační) je 33 000,- Kč vč. DPH, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku. Kapacita kurzu je 12 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 5 frekventantů.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 25 kB)

Rekvalifikační kurz (250 hodin, cca půl roku) je pořádán s cílem připravit frekventanta na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní jsou teoretické a praktické dovednosti potřebné pro návrh a kompletní výrobu stavebních dřevěných prvků (vestavný nábytek, okna, dveře, schodiště, části bednění a jiné). Výuka probíhá v pracovní dny v odpoledních hodinách a v sobotu.

Kurzovné (orientační) je 37 000,- Kč vč. DPH, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku. Kapacita kurzu je 12 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 5 frekventantů.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 25 kB)

Rekvalifikační kurz (300 hodin, cca 8 měsíců) je pořádán s cílem připravit frekventanta na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní jsou teoretické a praktické dovednosti potřebné pro návrh a kompletní výrobu tesařských konstrukcí (tesařské spoje, krovy, bednění, části dřevostaveb a jiné). Výuka probíhá v pracovní dny v odpoledních hodinách a v sobotu.

Kurzovné (orientační) je 43 000,- Kč vč. DPH, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku. Kapacita kurzu je 8 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 5 frekventantů.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 25 kB)

 

Zájmové kurzy pro veřejnost

Keramické kurzy jsou pořádány na naší škole již několik let a jsou primárně určeny všem zájemcům o keramické techniky bez ohledu na jejich praxi či znalosti v keramickém oboru. Vzhledem k tomu, že se na naší škole vyučují jak maturitní, tak učební keramické obory, máme k dispozici plně vybavené keramické dílny a zkušené lektory z řad našich učitelů odborného výcviku a odborných předmětů.

Během kurzu si účastníci mohou vyzkoušet modelování, formování, odlévání a točení z keramické hmoty, glazování hotových výrobků nebo i výrobu sádrových forem pro odlévání keramiky. Je možné realizovat vlastní návrhy keramických výrobků, nebo vytvářet díla, s jejichž návrhem a zhotovením a pomohou lektoři. Cena zhotovených výrobků je již započítána v celkové úhradě kurzu, proto jsou po výpalu majetkem uchazečů. U keramických výroků jsou z provozních důvodů (velikost a kapacita pecí) pouze omezeny jejich rozměry.

Uchazečům kurzu jsou k dispozici šatny se sprchou a uzamykatelnými skříňkami.
Účastníci obdrží osvědčení o absolvování kurzu.

Data konání keramických kurzů pro školní rok 2019/2020
22.- 23. listopadu 2019
24.-25. ledna 2020
20. 21. března 2020
Kurzy jsou určeny pouze pro dospělé a mladistvé od 15 let věku.
Dle tradice se jedná o pátek od 14:00 do 19:00 a sobotu od 8.00 do 15:00.
Cena 1500,- Kč, přihláška níže. Na kurzech vytvořené keramické předměty nejsou určeny k prodeji.
Přihlášky na mailové adresy: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 40 kB)

Stáhnout propozice >>>
(formát DOC, 30 kB)

15. listopadu proběhne keramický kurz pro rodiče s dětmi do deseti let (max. dvě děti s doprovodem) a větší děti. Kurz bude probíhat od 14:00 do 19:00 v keramické dílně. Rodič doprovázející malé dítě (děti) bude platit 500,- Kč, větší děti bez doprovodu neplatí.  
V ceně jsou lektoři, materiál a výpal. 

V případě zájmu pište, prosím, na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte na číslo 736 764 405.

NAHORU