Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55
Borská 55, 301 00 Plzeň, tel.: +420 373 730 030, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo eu integrovany regionalni oplogo mmr cr

Vzdělávání dospělých, kurzy


Akreditované rekvalifikační kurzy

Rekvalifikační kurz (200 hodin, cca půl roku) je pořádán s cílem připravit frekventanta na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní jsou teoretické a praktické dovednosti potřebné pro návrh a kompletní výrobu nábytku ze dřeva. Výuka probíhá v pracovní dny v odpoledních hodinách a v sobotu.

Kurzovné (orientační) je 33 000,- Kč vč. DPH, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku. Kapacita kurzu je 12 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 5 frekventantů.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 25 kB)

Rekvalifikační kurz (250 hodin, cca půl roku) je pořádán s cílem připravit frekventanta na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní jsou teoretické a praktické dovednosti potřebné pro návrh a kompletní výrobu stavebních dřevěných prvků (vestavný nábytek, okna, dveře, schodiště, části bednění a jiné). Výuka probíhá v pracovní dny v odpoledních hodinách a v sobotu.

Kurzovné (orientační) je 37 000,- Kč vč. DPH, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku. Kapacita kurzu je 12 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 5 frekventantů.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 25 kB)

Rekvalifikační kurz (300 hodin, cca 8 měsíců) je pořádán s cílem připravit frekventanta na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní jsou teoretické a praktické dovednosti potřebné pro návrh a kompletní výrobu tesařských konstrukcí (tesařské spoje, krovy, bednění, části dřevostaveb a jiné). Výuka probíhá v pracovní dny v odpoledních hodinách a v sobotu.

Kurzovné (orientační) je 43 000,- Kč vč. DPH, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku. Kapacita kurzu je 8 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 5 frekventantů.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 25 kB)

Rekvalifikační kurz Kamnář montér topidel (36-045-H) je pořádaný ve spolupráci s Cechem kamnářů ČR a za podpory předních výrobců kamnářských materiálů.

Kurz o rozsahu 380 vyučovacích hodin trvá vždy jeden školní rok. Kurz je zaměřen na navrhování, dimenzování a stavbu topidel, zejména kachlových kamen, a obsahuje teoretickou i praktickou část. Kurz probíhá zpravidla jedenkrát měsíčně od pátku do neděle, v době jarních a letních prázdnin se konají dvě týdenní soustředění.

Certifikátem je osvědčení o zkoušce před autorizovanou osobou. Úspěšní absolventi kurzu mají možnost následně vykonat závěrečnou zkoušku, a získat tak výuční list v tříletém oboru vzdělání 36-67-H/02 Kamnář.

Kurzovné činí 35 000,- Kč vč. DPH, přičemž v ceně jsou zahrnuty jak učební texty, tak materiál potřebný pro praktickou výuku. O příspěvek nebo o úhradu celého kurzovného lze požádat úřad práce příslušný podle místa bydliště uchazeče.

Účastníkům kurzu je možno zajistit ubytování v domově mládeže školy; to není zahrnuto do ceny kurzu. Kapacita kurzu je 15 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 10 zájemců.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 35 kB)

 

Zájmové kurzy pro veřejnost

25. 11. a 26. 11. 2022
20. 1. a 21. 1. 2023
10. 3 a 11. 3. 2023

vždy pátek 14:00 - 19:00 hodin a sobota 8:00 - 15:00 hodin


Během kurzu je nutno dodržovat zvýšený hygienický standard a řídit se veškerými aktuálně platnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy včetně případné povinnosti používat po celou dobu trvání kurzu ochranné prostředky dýchacích cest.

Vzhledem k epidemické situaci je počet účastníků jednoho kurzu omezen na 15.

Přihláška platí vždy jen pro nejbližší termín kurzu, není možné podávat naráz přihlášky na všechny kurzy.

Cena kurzu: 2 000,- Kč (platba pouze v hotovosti).

Přihlášky jsou přijímány elektronicky na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 15 kB)

NAHORU