Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55
Borská 55, 301 00 Plzeň, tel.: +420 373 730 030, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo eu integrovany regionalni oplogo mmr cr

obory vzdělání

Obory vzdělání poskytující střední vzdělání s maturitní zkouškou (nástavbové studium)


Stavební provoz

36-44-L/51

Délka vzdělávání:
2 roky (denní forma vzdělávání)
Podmínky přijetí:

- úspěšné absolvování příslušného tříletého oboru vzdělání s výučním listem
- zdravotní způsobilost uchazeče doložená lékařem
- splnění podmínek přijímacího řízení

Zdravotní požadavky:
Do oboru mohou být přijati pouze chlapci a dívky, jejichž zdravotní způsobilost posoudil a písemně potvrdil příslušný registrující lékař. V případě změněné pracovní schopnosti se postupuje v souladu se stanovisky posudkové komise sociálního zabezpečení.
Uplatnění absolventa v praxi:

Obor je určen pro absolventy tříletých oborů poskytujících střední vzdělání s výučním listem kategorie H, skupiny oborů 36 - stavebnictví, geodézie a kartografie (instalatér, mechanik plynových zařízení, kameník, kominík, montér vodovodů a kanalizací a obsluha vodárenských zařízení, podlahář, sklenář, štukatér, tesař, vodař, montér suchých staveb, zedník, kamnář, pokrývač) a skupiny 39 - speciální a interdisciplinární obory (malíř a lakýrník).

Ti se v něm připravují pro výkon řídicích a technicko-administrativních činností ve výrobě. Nástavbové studium probíhá denní formou, trvá dva roky a je ukončeno vykonáním maturitní zkoušky a získáním maturitního vysvědčení. Úspěšní absolventi nástavbového studia mohou pokračovat ve studiu na vyšších odborných školách či na školách vysokých.

Ukončení vzdělávání:
Maturitní zkouška.
Stupeň vzdělání:
Střední vzdělání s maturitní zkouškou.
Další vzdělávání:

vyšší odborná škola
vysoká škola

NAHORU