Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55
Borská 55, 301 00 Plzeň, tel.: +420 373 730 030, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo eu integrovany regionalni oplogo mmr cr

obory vzdělání

Obory vzdělání poskytující střední vzdělání s výučním listem


Kamnář

36-67-H/02

Délka vzdělávání:
3 roky.
Podmínky přijetí:

- zdravotní způsobilost pro přípravu ve zvoleném oboru vzdělávání
- ukončení povinné školní docházky v ZŠ
- bezproblémové chování v ZŠ
- zájem žáka o zvolený učební obor

Žáci budou přijímáni až do naplnění kapacity bez přijímací zkoušky.

Zdravotní požadavky:
Do učebního oboru mohou být přijati pouze chlapci a dívky, jejichž zdravotní způsobilost po-soudil a písemně potvrdil příslušný registrující lékař. V případě změněné pracovní schopnosti se postupuje v souladu se stanovisky posudkové komise sociálního zabezpečení.
Uplatnění absolventa v praxi:
Absolvent oboru je schopen po ukončení přípravy samostatně provádět základní práce při stavbě, přestavbě a opravách keramických kamen, sporáků a ostatních lokálních topidel jako jsou prádelní kotle, pece, grily a udírny. Ovládá stavbu krbů s otevřeným ohništěm, krbovými vložkami. Zná způsoby správného používání topidel včetně jejich údržby, připojení ke komínům a pravidla topení v nich. Může pracovat v organizacích a firmách zabývajících se stavbou nebo restaurováním lokálních topidel na pevná paliva se zvláštním zřetelem na kachlová kamna a krby. Pro výkon uvedených činností jsou vytvářeny předpoklady všeobecným i odborným vzděláváním.
Ukončení vzdělávání:
Závěrečná zkouška.
Vzdělávání:
Střední vzdělání s výučním listem.
Další vzdělávání:
-
NAHORU