Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55
Borská 55, 301 00 Plzeň, tel.: +420 373 730 030, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vzdělávání dospělých, kurzy


Akreditované rekvalifikační kurzy

Roční rekvalifikační kurz je pořádaný ve spolupráci s Cechem kamnářů ČR. Náplní kurzu (380 vyučovacích hodin) je teoretická i praktická část zaměřená na navrhování, dimenzování a stavbu topidel, zejména kachlových kamen. Kurz podporují přední výrobci materiálů a kamnářské firmy. Kurz probíhá vždy od pátku do neděle, zpravidla 1x měsíčně, zařazena jsou dvě týdenní soustředění (jarní a letní prázdniny). Výstupním certifikátem je osvědčení o zkoušce před autorizovanou osobou s možností následně vykonat závěrečnou zkoušku a získat výuční list ve tříletém oboru Kamnář. Získání určité kombinace profesních kvalifikací opravňuje k připuštění k závěrečné zkoušce vedoucí k výučnímu listu nebo k maturitní zkoušce, vždy v určitém oboru vzdělání. Zkoušku lze složit na školách, kde se tento obor vyučuje. K závěrečné zkoušce z oboru vzdělání Kamnář (36-67-H/02) lze být připuštěn po předložení osvědčení o získání této profesní kvalifikace - Kamnář montér topidel (36-045-H).

Kurzovné je 30,000,- Kč vč. DPH, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku a studijní literatura, vytvořená přímo pro tento kurz. Úhrada kurzovného je možná ve čtyřech splátkách, o příspěvek nebo úhradu celého kurzovného lze požádat úřad práce příslušný dle místa bydliště uchazeče. Ve škole lze zájemcům zajistit kvalitní ubytování za cenu 160,- Kč/ os/den - není zahrnuto do ceny kurzu. Kapacita kurzu je 15 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 10 frekventantů.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 40 kB)

Rekvalifikační kurz (200 hodin, cca půl roku) je pořádán s cílem připravit frekventanta na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní jsou teoretické a praktické dovednosti potřebné pro návrh a kompletní výrobu nábytku ze dřeva. Výuka probíhá v pracovní dny v odpoledních hodinách a v sobotu.

Kurzovné (orientační) je 33 000,- Kč vč. DPH, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku. Kapacita kurzu je 12 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 5 frekventantů.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 25 kB)

Rekvalifikační kurz (250 hodin, cca půl roku) je pořádán s cílem připravit frekventanta na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní jsou teoretické a praktické dovednosti potřebné pro návrh a kompletní výrobu stavebních dřevěných prvků (vestavný nábytek, okna, dveře, schodiště, části bednění a jiné). Výuka probíhá v pracovní dny v odpoledních hodinách a v sobotu.

Kurzovné (orientační) je 37 000,- Kč vč. DPH, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku. Kapacita kurzu je 12 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 5 frekventantů.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 25 kB)

Rekvalifikační kurz (300 hodin, cca 8 měsíců) je pořádán s cílem připravit frekventanta na zkoušku z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Náplní jsou teoretické a praktické dovednosti potřebné pro návrh a kompletní výrobu tesařských konstrukcí (tesařské spoje, krovy, bednění, části dřevostaveb a jiné). Výuka probíhá v pracovní dny v odpoledních hodinách a v sobotu.

Kurzovné (orientační) je 43 000,- Kč vč. DPH, v ceně je potřebný materiál pro praktickou výuku. Kapacita kurzu je 8 frekventantů, minimální počet pro otevření kurzu je 5 frekventantů.

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOC, 25 kB)

 

Zájmové kurzy pro veřejnost

Keramické kurzy jsou pořádány na naší škole již několik let a jsou primárně určeny všem zájemcům o keramické techniky bez ohledu na jejich praxi či znalosti v keramickém oboru. Vzhledem k tomu, že se na naší škole vyučují jak maturitní, tak učební keramické obory, máme k dispozici plně vybavené keramické dílny a zkušené lektory z řad našich učitelů odborného výcviku a odborných předmětů.

Během kurzu si účastníci mohou vyzkoušet modelování, formování, odlévání a točení z keramické hmoty, glazování hotových výrobků nebo i výrobu sádrových forem pro odlévání keramiky. Je možné realizovat vlastní návrhy keramických výrobků, nebo vytvářet díla, s jejichž návrhem a zhotovením a pomohou lektoři. Cena zhotovených výrobků je již započítána v celkové úhradě kurzu, proto jsou po výpalu majetkem uchazečů. U keramických výroků jsou z provozních důvodů (velikost a kapacita pecí) pouze omezeny jejich rozměry.

Uchazečům kurzu jsou k dispozici šatny se sprchou a uzamykatelnými skříňkami.
Účastníci obdrží osvědčení o absolvování kurzu.

V případě zájmu je možné ubytování na domově mládeže.

Maximální počet účastníků: 20
Cena: 1500,- Kč za kurz (12 hodin)
Pátek: 14:00 - 19:00 hodin
Sobota: 8:00 - 15:00 hodin

Každý účastník má nárok na maximálně 20 kg keramické hmoty na jeden kurz dle vlastního výběru (červenice, šamotka).
Součástí kurzu bude i teoretická část - v případě zájmu pro nově příchozí.
Přihlášky posílejte Bc. Marcele Vokáčové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) postupně na jednotlivé termíny -
- z organizačních důvodů se nelze přihlásit na všechny kurzy najednou.
V případě souběhu přihlášek bude dána přednost nově příchozím.

Termíny kurzů pro školní rok 2017/2018

13. - 14. října 2017

24. - 25. listopadu 2017

26. - 27. ledna 2018

16. - 17. března 2018

 

Stáhnout přihlášku >>>
(formát DOCX, 25 kB)

Stáhnout propozice >>>
(formát DOCX, 25 kB)

NAHORU